جلوگیری از شناسایی سودهای موهوم و کاغذی در بانک‌ها
_____________________________
حرکت به سمت شفاف سازی و اصلاح صورت های مالی بانک ها آغاز شده است. رییس کل بانک مرکزی با اعلام این موضوع افزود: از سال گذشته حرکت به سمت اصلاح و شفاف سازی در فعالیت های نظام بانکی به طور جدی تری آغاز شده است. برای نمونه شناسایی سودهای موهوم اقدامی خطرآفرین برای فعالیت بانک هاست، چراکه این سودی است که تنها بر روی کاغذ ایجاد می شود و در عمل وجود ندارد.
:small_orange_diamond:به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جامعه‌ی حسابداران رسمی ایران به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، رییس کل این بانک با حضور در همایش سراسری مدیران بانک که عصر روز پنجشنبه چهارم خرداد برگزار شد، گفت در حال حاضر نظام بانکی باید علاوه بر اینكه نسبت به اصلاح درونی و تقویت ساختارهای درآمد هزینه و ترازنامه ای خود بپردازد همزمان نیز باید نسبت به افرایش اثربخشی و تخصیص بهینه منابع محدود تسهیلاتی اقدامات جدی را در دستور كار قرار دهد.
:small_orange_diamond:رئیس شورای پول و اعتبار در بخش دیگری از سخنانش افزود: در حال حاضر نظام بانکی به دلیل انباشت تکالیف و مشکلات ناشی از سیاست های نا مناسب گذشته دچار تنگنای اعتباری است. نقش اصلی نظام بانکی، واسطه گری وجوه است. به بیان بهتر، بانک باید منابعی را تجهیز و آن را صرف اعطای تسهیلات برای فعالیت های مثبت اقتصادی کند. اما در شرایط کنونی و با افزایش حجم دارایی های منجمد در ترازنامه بانکها قدرت تسهیلات دهی و سرعت گردش منابع به شدت محدود شده است. اکنون بخشی از دارایی های نظام بانکی به صورت منجمد در قالب مطالبات غیرجاری، بنگاه داری ، املاك و مستغلات و نیز مطالبات ازدولت درآمده است. این موارد حجم بالایی از دارایی های بانک ها را به خود اختصاص داده است.

تاریخ : جمعه 2 تیر 1396 | 06:02 ب.ظ | نویسنده : هنرمند | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات